רוצים לשמוע עוד
על שירותי ניהול טיפול?

השאירו פרטים

ונשמח לחזור אליכם

או התקשרו - 972-54-7288118

טיפול בהורים המזדקנים בתקופות של חגים

עוד שנה חלפה לה תקופת החגים ממש בפתח. ברוב המשפחות, זוהי תקופה של בילוי בחיק המשפחה המורחבת, מנוחה, רגיעה והרבה ארוחות משפחתיות.
אולם, תקופת החגים יכולה להיות לא נעימה ולהציף רגשות ותחושות קשות יותר כמו מתח, בדידות ודכדוך, בעיקר בקרב אנשים מבוגרים, אשר חשים יותר את הבדידות והגעגועים לאהובים שחסרים להם. ריכזנו עבורכם מס' טיפים ורעיונות שיעזרו לכם ולהוריכם לעבור את ימי החג בצורה חמימה ומשפחתית:

 

  1.  הקשבה היא המפתח – דווקא בתקופה זו חשוב לשוחח עם ההורים, מי שגר קרוב יכול בשיחה פנים אל מול פנים, ולמי שגר רחוק אפשר בטלפון או בסקייפ. להקשיב להם ולהעניק להם תשומת לב מיוחדת, יותר מהרגיל. החגים עשויים להציף אצלם זכרונות וגעגועים וחשוב מאוד לשוחח עימם על תחושתם ולהקשיב להם ולרחשי ליבם. במידה ואחד ההורים היה בעבר בסוג של דיכאון או הפרעה במצב רוח, כדאי לבדוק אפשרות לטיפול פסיכולוגי אשר ימנע הידרדרות לדיכאון.
  2. לבדוק היכן ההורים מתכננים לבלות את ארוחת החג – האם הם הוזמנו כבר ושריינו את נוכחותם עם משפחה או חברים. באם לא, לארגן זאת ולוודא עימם שהם יודעים היכן נמצאים ואיך הם עתידים להגיע לאותו מקום (אם דרושה לכך הסעה). הרעיון הוא לקרבם לאווירה חגיגית ונעימה אשר תחליף את תחושת הבדידות.
  3. אז איפה אתם בחג? חשוב לבדוק האם יש תכניות נוספות לימי החג. בתקופת החגים ימי חופשה רבים, בהם השגרה של ההורה משתנה וחשוב לדאוג לתכניות נוספות גם לימי החג ולא רק לערבי החג.
  4. לשלוח ציורים, תמונות וברכת שנה טובה מהנכדים –מה יותר נעים ומשמח מלקבל ציורים או מכתבים מהנכדים. מעשה שיחמם את ליבם וייתן להם את הרגשת החג הנעימה. זו תקופה נהדרת לערוך אלבומי תמונות של השנה שחלפה ולהעניק להורים במתנה. אין מתנה נהדרת יותר מתיעוד חוויות של כל בני המשפחה באלבום אחד!
  5. לדאוג לסידורים ולמרשמי תרופות –בתקופת החגים שעות הפעילות של קופת החולים ובתי המרקחת משתנים, ולכן חשוב לדאוג לכל הסידורים הנדרשים מבעוד מועד ולהיערך בהתאם, בקניית תרופות אשר יספיקו לתקופת החגים כולה.
  6. משלוח לחג – למי שגר רחוק , אחת הדרכים – למרות המרחק – לשלוח חיבוק מרחוק היא באמצעות משלוח של זר פרחים יפה או חבילת שי יפה כמו פירות העונה, מגבות, חלוק יפה שמיכת כרבולית מפנקת או משהו שמתאים לתחביב של ההורים (לא בהכרח שוקולדים וממתקים שכבר פחות אטרקטיביים לאנשים בגיל הזה…)
  7. איש קשר – לבנים שגרים רחוק מההורים חשוב לוודא לפני החגים עם איש הקשר העיקרי של ההורים (שכן קרוב, בן משפחה שחיי בישראל , חבר טוב שגר באותו יישוב…) שהוא זמין  (לא נסע לחופשה או מתארח רחוק מבית ההורים) ולבקש ממנו בתקופת החגים להיות בקשר יזום יותר אינטנסיבי מהרגיל.

 

 

תומכים בהורים

הצטרפו לקבוצת הוואטס אפ שלנו, שבה אנו מעדכנים בטיפים, המלצות ומידע רלוונטי בכל הקשור לטיפול בהורה מבוגר לרבות – העסקת מטפלים בשכר, התנהלות בעת אשפוז או משבר רפואי, תזונה, ביקור הורים, בדידות, משפחתולוגיה ועוד

רוצים לשמוע עוד על שירותי ניהול טיפול? השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

או התקשרו - 972-54-7288118

שינוי גודל גופנים