רוצים לשמוע עוד
על שירותי ניהול טיפול?

השאירו פרטים

ונשמח לחזור אליכם

או התקשרו - 972-54-7288118

רק שלא אשאר לבד

*** סיפור הלקוח פורסם בידיעות אמריקה ב 20.4.17 //

בבית הקפה הקטן והפסטורלי שקרוב לביתה בוושינגטון פגשתי את אסתר, אישה מרשימה בשנות השבעים לחייה. שערה הפזור נח על חולצתה האלגנטית, ובקולה ניכרים שרידים של מבטא. חמישים שנים באמריקה, כנראה עושות את שלהם. על כוס קפה נטול קפאין, היא סיפרה לי שלמרות שמשפחתה גרה כבר שנים רבות בארצות הברית, ילדיה ונכדיה כבר ממש אמריקאים, הקשר עם ישראל חזק ומשמעותי עבורה. היא מספת בחיוך שיש לה דירה בתל אביב והיא מגיעה בכל שנה לגור בישראל לתקופה, וכך היא רוצה להמשיך לעשות עד סוף ימיה.

עם הלגימה האחרונה של הקפה, חריצים של דאגה הופיעו במצחה. היא כבר לא כל כך צעירה, אמרה בחיוך מתנצל, ולא כל-כך בריאה. אני משלמת ביטוח לאומי וקופת חולים ומכוסה מבחינה ביטוחית. אבל מה יהיה אם יקרה לי משהו כשהיא שאהיה בארץ? אין לי אף אחד בישראל. מי יהיה איתי אז?
נפרדנו בחיבוק גדול. "בדיוק בשביל זה אני כאן" אמרתי לה.

שנתיים לאחר מכן, באמצע ישיבת צוות, אני מקבלת טלפון ממספר לא מזוהה ועל הקו השני נמצאת אסתר.
"אני באיכילוב במיון" לחשה לי. "אני לא מרגישה טוב. תוכלי להגיע?". עצרתי את הישיבה, נכנסתי למונית ותוך שעה קלה כבר התחבקנו בשנית, הפעם בבית החולים.
את הימים הקרובים בילתה אסתר בבית החולים בשל הידרדרות במצבה הרפואי. ואני יושבת ליד מיטתה בבית החולים, משוחחת עם העובדת הסוציאלית, מקשרת את הרופא שלה בחו"ל לצוות הרפואי בארץ, דואגת לעדכן את ילדיה ומשפחתה אשר נשארו באמריקה. ובעיקר, נמצאת שם בשבילה, כדי שלא תרגיש בודדה.
אסתר ואני התלבטנו ארוכות האם עליה לחזור לביתה באמריקה, להמשך הטיפול אצל הרופא המטפל או שעליה לסיים את הטיפול בארץ. ולבסוף, לאחר מספר ימים של התלבטות, החלטנו יחד שאת הטיפול היא תמשיך אצל הרופא שלה בחו"ל. בימים אלה, בהם שהתה אסתר בבית החולים, הייתי הגורם הקרוב אליה ביותר, אשת המקצוע ואשת הסוד, הבת והאחות.

המקרה של אסתר ומקרים רבים של קשישים בהם אנו מטפלים, מחדדים אצלי בכל פעם את ההבנה שהחיים יכולים להשתנות ברגע. פתאום לבן משפחה שלנו יש כאב לא ברור, נפילה שגוררת אחריה טיפול ארוך או צורך פתאומי בניתוח. מקרה כזה, יכול לשבש את מהלך החיים, לדרוש מאיתנו זמן, אנרגיות וידע, מה הדרך הנכונה לטפל באימא, אבא או בן הזוג. לא תמיד יש את הידע, הכלים והפתרונות לכל הנושאים ששינוי כזה בבריאותו של הקרוב לנו יכול ליצור וחשוב להתייעץ עם איש מקצוע להכוונה והדרכה.

הצורך הבסיסי שלנו כאנשים, הוא שיהיה אתנו מישהו שילווה, יכוון ויעזור לנו במקרה של קושי. הקושי בהתמודדות עם מחלה, נפילה או הליך רפואי הוא הרבה מעבר לקושי הפיסי, והוא מכיל בתוכו קשיים נפשיים רבים. היכולת להניח את הראש על אדם קרוב ולסמוך עליו שיהיה שם בזמנים קשים, מייצרת שקט נפשי יקר מפז.

"תודה לך שלא נתת לי לעבור את הימים האלה לבד", כתבה לי אסתר בהודעת הטקסט לפני שעלתה לטיסה בחזרה לביתה, לאחר תקופת השיקום.
"איזו שאלה?" עניתי. "בדיוק בשביל זה אני כאן".

 

הטור פורסם בידיעות אמריקה

מענית שלזינגר, בעלים ומנכ"ל Maanit-Care, ניהול טיפול אישי לגיל השלישי.
המתמחה בטיפול בהורים בישראל לילדים שגרים רחוק.
בעלת BA בעבודה סוציאלית ותואר שני MBA במנהל עסקים וניסיון של  20שנה בטיפול ועבודה עם בני הגיל השלישי.
אתם מוזמנים ליצור איתי קשר דרך אתר מענית קייר: www.maanit-care.co.il בסקייפ או במייל: office@maanit-care.co.il

** שמות הלקוחות בדויים והפרטים המלאים שונו, בכדי לא לפגוע בפרטיותם.

 

תומכים בהורים

הצטרפו לקבוצת הוואטס אפ שלנו, שבה אנו מעדכנים בטיפים, המלצות ומידע רלוונטי בכל הקשור לטיפול בהורה מבוגר לרבות – העסקת מטפלים בשכר, התנהלות בעת אשפוז או משבר רפואי, תזונה, ביקור הורים, בדידות, משפחתולוגיה ועוד

רוצים לשמוע עוד על שירותי ניהול טיפול? השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

או התקשרו - 972-54-7288118

שינוי גודל גופנים